Sıradışı Okumalar’ın Sıradışı Jüri Üyeleri

10 Temmuz’da Sıradışı Okumalar’ın sıradışı jüri üyeleriyle bir araya geldik. Meydan Okumalar’a ve En’ler Buluşması’na katılanların sıradışı okumalarını değerlendirecek 35 jüri üyemiz var. Böyle kalabalık bir bir jüri ekibinin varlığı da başlı başına sıradışı bir durum. Edebiyatın yanı sıra tiyatro, drama, fotoğraf, resim, tasarım, dans vb. farklı sanat dallarında uzman olanların, eğitimcilerin ve STK temsilcilerinin buluştuğu renkli bir jüri.

İlk buluşmamızda kitaplardan yola çıkarak tasarlanan sıradışı okumaları nasıl değerlendireceğimizi konuştuk. Değerlendirme ölçeğimize baktık; sıradışı okuma pratikleri yaptık ve meydan okumalara hazırlandık.

Hep birlikte sıradışı bir okuma yolculuğuna çıkıyoruz. Yolculuk öncesi hazırlıklarımız tamamlandı. Okuma yolculuğumuzda yol arkadaşımız olmayı kabul eden çok değerli jüri üyelerimize teşekkür ederiz…

Jüri üyelerimizin isimlerini çok yakında sayfamızda ilan edeceğiz. Instagram hesabımızı takip ediyorsanız zaten pek çoğuyla tanışmışsınızdır. Her gün birkaç jüri üyemizi sıradışı fotoğraflarıyla konuk ediyor, onların fotoğraflarını sıradışı biçimde okuyarak sizlerle sıradışı okuma ipuçları paylaşıyoruz. Bu ipuçlarının meydan okumaya hazırlananlara rehber olacağını umuyoruz. Kitaplarla ilgili tasarımlarınızı heyecanla bekliyoruz. Biz Ekim sonuna kadar meydanlardayız. Haydi siz de okuma meydanına gelin.